Mikro Beton

MİKRO BETON

Mikro beton : Mikrobeton Zeminlerde son kat kaplama olarak kullanılan, güçlü mekanik özelliklere sahip,yüksek performanslı dekoratif zemin kaplama malzemeleridir.

Flooropal  Mikro beton, sanayide, sosyal alanlarda ve ticari mekanlar da kullanılan zemin kaplamaları olup pürüzsüz, beton görünümlü dekoratif zeminler oluştururlar.

Mimari çözüm ürünü olarak projelerde çok hızlı ve yerinde imalat imkanı verirler. Mikro beton, düşük çimento oranlı, toksik madde içermeyen ürünler olup, geri dönüştürülmüş malzeme içerikli olmaları dolayısı ile de çevre dostu ürünlerdir.

MİKROBETON NASIL UYGULANIR

mikro beton

 MİKROBETON UYGULAMA ÖRNEKLERİ 

Micro beton uygulaması 

Mikro beton ; sanayi tesisleri ve depolama alanlarında, ofisler, konutlar ve galeri,dükkan, mağaza ve show-room gibi ticari alanlarda, sağlam, uzun ömürlü ve modern görünümlü zeminler oluştururlar.

Flooropal Mikro beton serisi ürünler elle veya pompa ile süratli bir şekilde uygulanabilirler ,önemli  özelliklernden biri de , Flooropal  Mikrobeton ile oluşturulan zeminlerin, aynı gün üzerinde yürünebilirler ve çok süratle kullanıma açılabilir olmasıdır.
Mikro beton uygulama örnekleri 

mikro beton istanbul

     

       

mikro beton uygulaması bursa                                   mikrobeton uygulaması ataşehir istanbul      

 
 
 Mikro Beton Uygulaması 
 

MİKRO BETON   FLOOROPAL M15

 

flooropal mflex dekoratif zemin kaplama istanbul

Flooropal Mikrobeton - Dekoratif Zemin Kaplama

mikrobeton, mikrobeton+uygulaması, mikrobeton+fiyatları, mikrobeton+m2+fiyatları , flooropal+mikrobeton, dekoratif+zemin+kaplama

Mikrobeton endüstriyel zemin kaplama 

Mikro beton / Fabrika zemin kaplama

 mikro beton zemin kaplama

Mikro beton uygulaması

  Mikro Beton Ofis uygulamaları 

mikrobeton zemin kaplama- nida kule , mikro beton nedir, mikrobeton fiyatları, mikrobeton renkleri, mikrobeton malzemeleri

  Mikrobeton Zemin Kaplama - Nida Kule

mikro beton flooropal M FLEX uygulaması 

mikrobeton dekoratif zemin kaplama uygulaması, microbeton zemin kaplama sistemleri

Mikrobeton zemin kaplama 

Mikro beton flooropal m-flex uygulaması (mikro beton)

Mikrobeton ; (Flooropal mflex) yüzey kaplama

Flooropal Mflex Mikrobeton 

MİKRO BETON ZEMİN KAPLAMASI

  Mikro Beton Zemin Kaplaması

flooropal mtop mikrobeton, dekoratif zemin kaplama uygulaması, mikrobeton fiyatları , mikrobeton renkleri , mikrobeton fiyatları , flooropal Mtop Nedir

Flooropal Mtop Mikrobeton - Dekoratif Zemin Kaplama Uygulaması

mikrobeton+zemin+kaplama+mflex+göktürk, mikrobeton+m2+fiyarları

Mikrobeton Zemin Kaplama Mflex- Göktürk

Micro Beton

MİKROBETON ZEMİN KAPLAMA, mikrobeton örnekleri,

  Mikrobeton Zemin Kaplama

micro+beton+uygulaması+flooropal+mflex+levent, micro+beton+flooropal+mflex+fiyatları

 Micro Beton Uygulaması-Flooropal Mflex - Levent/İstanbul


FLOOROPAL M BASE 50mm‘e kadar kalınlıklarda kaplama yapılması gereken alanlarda, diğer son kat olarak kullanılan mikrobetonların altında dolgu katmanı olarak uygulanır. Elyaf içeren, yüksek mukavemetli ve ekonomik bir mikrobetondur. FLOOROPAL M BASE pompalanabilir, bir ekip günde 1000m2 alan kaplayabilir. Düşük rötreli M BASE geliştirilmiş özellikleri ile çok hızlı mukavemet kazanır ve üzerine gelen son kat uygulaması sadece 24 saat sonra yapılabilir.
FLOOROPAL REPAIR MORTAR mevcut beton zeminlerdeki boşluk, kırık ve çatlakların, tamir ve dolgusunda kullanılan bir mikrobetondur. Elyaf içeren ve çok hızlı kürlenme özelliği olan Flooropal Repair Mortar ile yapılan tamiratlardan sadece 2–3 saat sonra son kat olarak kullanılacak mikrobetonun uygulamasına geçilebilir. Böylece aynı gün zemin tamiratları tamamlanarak, bitirme katmanı dökülebilir. FLOOROPAL REPAİR MORTAR ile şev yapılarak yanyana gelen farklı zemin kaplamalarının aynı kota gelmesi sağlanabilir. Uygulama kalınlığı 2–100 mm’dir.

mikro beton uygulaması merter istanbul

mikro beton zemin kaplama, dekoratif zemin duvar kaplama, beton görünümlü zemin kaplama

Mikro Beton Zemin Kaplama - Dekoratif Zemin Duvar Kaplama

Mikrobeton + uygulaması | Mikrobeton + nedir | Mikrobeton + m2 fiyatları

Mikrobeton Uygulaması

SOSYAL VE TİCARİ ALAN ZEMİNLERİ İÇİN MİKRO BETON

FLOOROPAL M 15 zeminde beton görünümü aranan alanlarda şeffaf bir cila/sealer altında kullanılabilen, yüksek mukavemetli, aşınmayan, tozumayan bir mikrobetondur. Sadece beton, şap üzerine değil, seramik, metal, epoksi üzerine de doğrudan uygulanabilir. İstenirse renklendirilebilen Flooropal M 15, 4–10 mm kalınlıkta uygulanır. Mağazalar, ofisler, galeriler gibi, sadece insan trafiğine ve hafif yüke açık tüm mekanlarda, hızlı ve beton görünümlü zeminler için çözümüdür. Günde 600 m² alan kaplayabilir; hızlı kuruyan zemin kaplama malzemesidir. Uygulamadan 3 saat sonra üzerinde yürünebilir. 

mikro beton uygulaması esse mağazası silivri istanbul

Mikrobeton M15 Kafeterya Uygulaması-İzmir, Mikrobeton m2 fiyatları

 Mikrobeton M15 Uygulaması- İzmir

mflex+levent+villa, mflex+nedir, mflex+mikrobeton+uygulaması, flooropal+mflex

 MikrobetonMflex Uygulaması - İstanbul/Levent

beton görünümlü zemin kaplama paşabahçe tuzla istanbul

mikrobeton+uygulamaları, mikrobeton+nedir, mikrobeton+fiyatları, mikrobeton+renkleri

  Mikrobeton Uygulamaları

mikrobeton-uygulaması-ataşehir, mikrobeton-fiyatları, mikrobeton-istanbul, mikrobeton

Mikrobeton uygulaması Ataşehir

     
mikro beton istanbul

MİKRO BETON ZEMİN KAPLAMA

FLOOROPAL - LCFLOOROPAL M15 ile aynı teknik özelliklere sahip ancak kırık beyaz veya canlı renklerde üretilen bir mikrobetondur. 
FLOOROPAL M SOFTüzerinde yürünmesi sessiz ve yumuşak bir konfor hissi sağlayan, sosyal ve ticari kullanıma açık alanlarda son kat olarak veya cilalanarak kullanılabilen, yeni nesil bir mikrobetondur. Flooropal M Soft, seramik, metal, epoksi gibi üzerine malzeme tutunması zor zeminlere bile iyi aderans sağlayan bir üründür; ayrıca arttırılmış esnekliği nedeniyle çatlama riski olan alanlarda tercih edilmektedir. Uygulama kalınlığı 3–10 mm’dir; uygulamadan 3 saat sonra üzerinde yürünebilir. 
FLOOROPAL M RENO renovasyon çalışmalarında veya yeni inşaatlarda 2–50 mm kalınlıklarda kullanılabilen yüksek mukavemetli bir mikrobetondur. Flooropal M Reno, seramik, metal, epoksi gibi aderans sağlanması zor zeminlere dahi iyi yapışır. Yerden ısıtma sistemleri üzerinde geleneksel şaplara göre daha ince uygulanarak binalara yük bindirmeden ve kotları aşırı yükseltmeden zemini son kata hazır hale getirir. Elyaflı yapısı, kritik zeminlerde çatlama riskini azaltır; aynı özellik ıslak hacim, balkon vb. alanlarda eğim yapılmasına olanak verir.

 

GEMİCİLİK SEKTÖRÜ ZEMİNLERİ

FLOOROPAL MARINE FLEX gemi güvertelerinde ve deniz platformlarlarında doğrudan sac zemin üzerine uygulanmak üzere geliştirilmiş bir mikrobetondur. Flooropal Marine Flex, çelik güvertelere çok iyi aderans sağlar, deniz üzerinde hareketlerden kaynaklanabilecek sorunlar için gereken mukavemet değerlerine sahiptir. Üzerine, ahşap, seramik vb muhtelif tipte kaplama malzemeleri uygulanabilir. İstenirse Flooropal Marine Flex, epoksi, poliüretan vb boyalar ile sonlanarak modern zeminler elde edilir. 
Flooropal Marine Flex çok hızlı kürlenen bir malzemedir, 4-30 mm kalınlıkta kullanılabilir, uygulamadan 2-3 saat sonra üzerinde yürünebilir.


 FLOOROPAL MARINE LIGHTgemi güvertelerinde ve deniz platformlarlarında doğrudan sac zemin üzerine uygulanmak üzere geliştirilmiş, düşük yoğunluklu bir mikrobetondur. Özellikle kalın uygulama gerektiren alanlarda, 5–100 mm kalınlıklarda, çatlama riski olmaksızın kullanılır, düşük yoğunluğu nedeniyle hafiftir. Flooropal Marine Light, kalınlık gerektiren şartlarda, Flooropal Marine Flex altında, hafif bir dolgu katmanı olarak kullanılır.

AKIŞKAN ZEMİN TESVİYE ŞAPLARI

FLOOROPAL M 10 konutlarda, sosyal ve ticari alanlarda 1–30 mm kalınlıklarda kullanılmak üzere optimize edilmiş yüksek mukavemetli, çatlamayan, tozumayan, kokusuz bir tesviye şapıdır. FLOOROPAL M 10, yapıştırma parke dahil pvc, laminat, halı, linoleum, seramik, vb. her tip kaplama malzemesi altında, yoğun yaya trafiği, tekerlekli sandalye ve yerden ısıtma koşullarında güvenle kullanılabilir. Geniş alanlarda pompa ile süratle uygulanabilir, 1–3 saat sonra üzerinde yürünebilir.

 FLOOROPAL M 10 RAPID ise Flooropal M 10’un niteliklerine ilaveten, çok hızlı kürlenir ve bir günde üzeri kaplanabilir. Isveç Standartları uyarınca üzerine ertesi gün kaplama yapılacak yüzeylerin nem ölçüm değerlerini sağlayan çok yüksek kürlenme hızına sahip, özel bir üründür. Özellikle yapıştırma parke yapılacak yüzeylerde uzun vadeli dayanımı olan, sağlıklı bir tesviye katmanı oluşturur.

FLOOROPAL M 19 konutlarda, sosyal ve ticari mekanlarda kullanıma  elverişli, dayanıklı, üzerine doğrudan PVC, yüzer parke veya halı döşemek için, elle veya pompa ile uygulanabilen bir zemin tesviye şapıdır. Tek katta 1–5 mm kalınlıkta uygulanabilir, 1–3 saat sonra üzerinde yürünebilir.

FLOOROPAL M 19 RAPİD ise Flooropal M19 ile aynı niteliklere

sahiptir; bunun yanında nem ölçüm değerleri açısından, Isveç Standartları uyarınca ertesi gün bile kaplanabilir yüzeyler elde edilmesine olanak sağlayan son derece süratli kürlenme hızına sahip, geliştirilmiş bir ürün olarak son kaplama için bekleme süresini önemli oranda kısaltan bir tesviye şapıdır

 

ASTAR VE CİLALAR


FLOOROPAL PRİMER 13su bazlı, toksik madde içermeyen konsantre bir zemin astarıdır. Mevcut zemin malzemesine göre su katılmaksızın veya farklı oranlarda sulandırılarak kullanılan Flooropal Primer 13 zemine çok iyi nüfuz ederek uygulanacak mikrobeton veya tesviye şapı için son derece sağlam bir alt yapı oluşturur. Toksik içeriği bulunmayan Primer 13 üniversal bir astar olup her türlü yüzeye uygulama imkânı getirir.
FLOOROPAL PRİMER 21sağlam beton zeminlerde Flooropal M19 altında kullanılmak üzere geliştirilmiş bir zemin astarıdır. Sağlığa zararlı maddeler içermeyen Flooropal Primer 21, uygulandığı zemine iyi nüfuz ederek tesviye şapının iyi yapışmasını sağlar.
FLOOROPAL PROMATbeton zeminlerde kullanım için optimize edilmiş yarı mat bir koruyucudur. Flooropal Promat, su bazlı ve kokusuzdur. Sağlığa zararlı buharlar yaymadığından kapalı hacimlerde kullanıma uygundur. Uygulandığı zemine çok iyi nüfuz eden Flooropal Promat, tozumayı önler, lekelenmeye ve aşınmaya direnç sağlar.
FLOOROPAL PU MATpoliüretan esaslı, su bazlı mat bir ciladır. Sadece yaya trafiğine açık alanlarda kullanılan tek komponentli tipi, yüzeye çok iyi yapışır, kirlerin yapışmasını önler ve belirli kimyasallara dayanıklıdır. İstenen efekte bağlı olarak son derece dekoratif bir görünüm sağlar. Flooropal Pu Mat’ın sanayi tipi iki komponentli bir malzemedir; ağır sanayi koşulları altında emniyetle kullanılabilir.
FLOOROPAL PU PARLAK poliüretan esaslı, su bazlı parlak bir ciladır. Ağır sanayi koşulları için kullanılan iki komponentli tipi uzun vadeli bir dayanım sağlar. Tek komponentli tipi ise yoğun yaya trafiği koşullarında emniyetle kullanılabilen parlak bir ciladır.

mikrobeton mat cila uygulaması florya istanbul

 

ÇEVRECİ ve HAFİF

                              Bina Zemin Çözümlerinde Mikrobeton Farkı
Mikrobeton Sağlıklı Ortamlar Yaratır:

 

 • Diğer yapı malzemelerine ve solvent bazlı uygulamalara göre çimento ve su bazlı bir ürün olarak çok düşük VOC emisyonu vardır
 • Allerjenlerlerin barınamadığı ortam sağlar, ahşap, halı, ve diğer organik malzemelerden farklı olarak,toksik mantar üretmez, zararlı böcek veya mikro organizma barındırmaz
 • Düşük enerji kullanımlı yerden ısıtma sistemleri ile temiz, tozsuz, devamlı salınımlı ısı transfer eder ve korur.
 • Taşıma, uygulama ve kullanım süreçlerinde yanmaz ve alev alma riski taşımaz.
Mikrobeton Sürdürülebilir, Çevreci, Ekonomik ve Hafiftir:

 

 • Geri dönüşümlü malzeme içeriği yüksektir
 • Çok uzun ömürlü ilk yatırım maliyetine karşı
 • Geri dönüşüme elverişli
 • LEEDS akreditasyonu için yüksek puan katkı sağlayan ekolojik ürünlerdir
 • Binaya yük bindirmeyen çözümlere imkan verir. Deprem riski ve enerji
 • konservasyonu açısından önem taşır.*
Modern ve Hızlı

Monotonluğu geride bıraktıran efektleri ile antik, degrade, lekeli, hareli ve tabii görüntülerin çeşitliliği, mikrobeton zeminlerin mekanlara kattığı görsel zenginliğini arttırır. Renkli mikrobeton görüntüler ise sokak- mekan devamlılığı veya toprak yolmekan devamlılığı gibi görsel efektler ve kesintisizlik tasarımlarını mümkün kılar.

 

 • Mikrobeton zeminler, üzerine yapılan son kat cilanın tipi ile veya mekanik işlemin seçimi ile farklı görsel alternatifler sunar ve tercihe göre beton harelerini farklı kuvvetlerde görebilme olanağı sağlar.
 • Mikrobeton zeminler kullanıcının seçimine bağlı olarak mat, yarı mat veya parlak olabilirler.
 • Mikrobetonların yüzey parlatma ve sertleştirme uygulamaları hem mekanik olarak yapılabilir, hem de seçilecek cilalar ile farklı işlev veya tercihlere göre çeşitlilendirilebilirler.
Alternatif alt yüzey Hazırlama
 • Özel tamir harçları ve farklı akışkanlıkta ürünler, eğim verme imkânı
 • Mevcut çatlaklara ve hareketli zeminlere file uygulamaları
 • Islahı zor zeminlere çelik hasır uygulamaları
 • Gerekli zeminlerde elyaflı ürünler

UYGULAMA
Yüzey hazırlığı
Uygulama yapılacak yüzey sert, sağlam ve yabancı maddelerden arındırılmış olmalıdır. Tüm toz ve parçacıklar, yüzeyden temizlenmelidir. Çimento şerbeti veya eski kaplamalar mekanik olarak sökülmelidir. Yağ veya gres lekeli betonu, pürmüzle yakarak ve/veya özel bir gres temizleyicisi uygulayarak temizlemek gerekebilir.
Astarlama
Flooropal Primer 13, hazırlanan yüzey üzerine yumuşak bir fırça veya astar pompası ile uygulanmalı, göllenmeler engellenmeli ve kurumasına izin verilmelidir (doğrul koşullarda 2–4 saat). Uygulama yapılacak zeminin emiciliği yüksek ise, Flooropal Primer 13, birinci kat için 1:5, ikinci kat için ise 1:3 oranında temiz su ile inceltilmelidir. Sağlam beton yüzeylerde 1:3 oranında inceltilmiş tek kat yeterlidir. Metal, seramik, epoksi, pvc, vb zeminler üzerine yapılacak uygulamalarda Primer 13 uygulama oranları için teknik bölümümüze başvurun. 
Flooropal Primer 13, sıcaklığı +10° C’nin altında olan yüzeylere uygulanmamalıdır. Yüzey kuru olmalı, bağıl nem % 70’in altında bulunmalıdır. Kuruma süresinin yeterli olmaması, düşük sıcaklık ve/veya yüksek nem, film oluşumunu etkileyerek, yüzeyi tam olarak kaplamasını önleyebilir.
Karıştırma
Malzemeler % 21 oranında (25 kg torbaya 5,250 litre) temiz su ile karıştırılmalıdır. İstisnalar; Flooropal Repair Morter ve Flooropal M Base % 17,5, Flooropal M Reno % 19 suyla karıştırılır. Karıştırma işleminde, matkap ucuna takılmış pervane veya NEA Yapı tarafından onaylanacak bir pompa kullanılmalıdır. Pervane ile karıştırmada, karıştırma süresi 2 dakikadan az olmamalıdır. 
Karıştırılan malzeme 20 dakika içinde kullanılmalı, malzeme sıcaklığı +5° C ile +20° C arasında olmalıdır. Kuru malzemenin kullanımdan önce fazla soğuması veya ısınması, karışımın akışkanlık özelliklerini etkileyebilir.
Uygulama
Karıştırılan malzeme yüzeye el veya pompa ile yayılarak dökülür. Malzemenin üzerinden çelik spatula veya kirpi rulo ile geçilerek malzemenin içindeki hava kabarcıklarının çıkışı kolaylaştırılır. Yarı sertleşmiş malzeme kolaylıkla biçimlendirilebilir veya kesilebilir, böylelikle istenen düzeltmeler yapılabilir.

Flooropal Serisi ürünler, +10°C’den soğuk yüzeylere uygulanmamalıdır. Zemin, uygulamayı izleyen 48 saat boyunca dona karşı korunmalıdır. Ortam havasının bağıl nemi %70’in altında olmalıdır. Uygulama sırasında ve sonrasında hafif havalandırma önerilir, ancak nem gidericiler ilk iki gün süresince kullanılmamalıdır. Kür membranlarının kullanılması gerekmez

mikro beton istanbul  (twıster jeans) mağazası

UYGULAMADA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER


* Flooropal serisi ürünler sert ve sağlam zeminler üzerine uygulama amaçlı olarak geliştirilmiştir. Uygulama öncesinde yumuşak (asfalt ve benzeri) veya zayıf katmanlar yüzeyden temizlenmelidir.
* Flooropal uygulamasından önce mutlaka astar (Flooropal Primer 13) kullanılmalıdır. Flooropal ürünleri birkaç kat olarak uygulanıyorsa her kattan önce astarlama yapılmalıdır.
* Flooropal uygulamasından sonra hareketi sürebilecek yapı ve dilatasyon derzleri ile çatlaklar, yeni yüzey üzerine derz olarak aktarılmalıdır.
Ambalaj
Floorpal Serisi ürünler 25 kg.lık kraft torbalarda sunulmaktadır.
Depolama 
Kuru ortamda 6 aydır, 8 torbadan fazla üst üste istiflenmemelidir.
Sağlık ve güvenlik
Çimento içerdiğinden, dikkatle kullanılmalıdır. Nemli çimentonun aşındırıcılık özelliği vardır. Gözlerinizi koruyun ve uzun süreli teması engelleyin, çocuklardan uzak tutun. Daha fazla bilgi için sağlık ve güvenlik bilgi föylerimize başvurun. Flooropal serisi ürünler, yanmaz, alev almaz, duman üretmez ve toksik madde içermez. 

mikro beton fiyatları
Ürünler , uygulama ve mikro beton zemin kaplama fiyatlarıi
 konusunda daha ayrıntılı bilgi ve öneriler için lütfen KRİSTAL YAPI KİMYASALLARI  teknik kadrolarına başvurunuz. 

 

Renkli Mikro beton uygulaması yalova coffee expres, sandal balık

beton görünümlü zemin kaplaması esse mağazası istanbul.İKRO BETON İSTANBUL, İSTANBUL MİKRO BETON, MİKROBETON İSTANBUL

 

Mikro beton renkleri , mikrobeton renk kartelası ,

    

mikro beton renkleri

Mikro Beton Cilaları

Sadece bize bırakın, sonuçlar herkezi şaşırtacak. Endüstriyel ve özgün bir görünüme sahip odaların, mekanların tadını çıkarın. Ayrıca odanıza daha özel bir yön vermek istiyorsanız parlak ve ışıltılı efekti ile Kristal Cila malzememizle buluşmayı unutmayın.

Renk Zamanla Kaybolur Mu?

Mikrobeton renkleri hayır. Mikrobeton renk pigmentlerimiz zaman içinden hiçbir değiişiklik yapmadan, güneşi ve zararlı elementleri egale ederek sabit bir şekilde kalır. Yani, ürün pazarlanan kalite ve güvenlik standartlarını karşılar ve kullanım amaçlarına uygundur. Ürünlerimiz en  yüksek pazar taleplerini karşılar, yüksek dayanımın yanı sıra aşınma, yangın, çatlama, kimyasallar ve aşındırıcı maddelere karşı direnç ayrıca yüksek yapışma ve sızdırmazlık özellikleri de sunuyoruz. 

Kristal Yapı Kimyasalları

mikro beton nedir? , mikrobeton uygulamaları, mikrobeton renkleri, mikro beton m2 fiyatları , mikrobeton m2 fiyatları , mikro beton nasıl yapılır? Mikrobeton cilaları için bizimle iletişime geçin

Mikro beton zemin kaplama

 

BRÜT BETON ZEMİN KAPLAMA

MİKROBETON NASIL KULLANILIR?

Mikro beton, hem konut hem de ticari olmak üzere çok sayıda uygulama için kullanılmıştır. Eksiz, dayanıklı ve çağdaş bir görünüm sağlamaktadır

Dayanıklıdır ve iç ve dış yüzeylere kolaylıkla uygulanabilir. Her yerde zeminlere uygun fiyatlı, sert aşınan beton estetiği eklemek isteyenler için harika bir seçenektir. Mikro beton, çeşitli doku, ton ve renklerde bulunan çok yönlü bir üründür. Mevcut olan olası doku ve renk seçeneklerinin çoğu yukarıdaki kendi yapmış olduğumuz uygulama resimlerindede görülmektedir.

Sonuç olarak, mikro beton, benzersiz tasarım öğeleri ve uygulamalarına çağdaş bir son kat sunmak isteyenler için mükemmel bir seçenektir.