Mikro Beton

MİKRO BETON

Mikro beton : Mikrobeton Zeminlerde son kat kaplama olarak kullanılan, güçlü mekanik özelliklere sahip,yüksek performanslı dekoratif zemin kaplama malzemeleridir.

Mikro beton, sanayide, sosyal alanlarda ve ticari mekanlar da kullanılan zemin kaplamaları olup pürüzsüz, beton görünümlü dekoratif zeminler oluştururlar.

Mimari çözüm ürünü olarak projelerde çok hızlı ve yerinde imalat imkanı verirler. Mikro beton, düşük çimento oranlı, toksik madde içermeyen ürünler olup, geri dönüştürülmüş malzeme içerikli olmaları dolayısı ile de çevre dostu ürünlerdir.

MİKROBETON NASIL UYGULANIR

mikro beton

 MİKROBETON UYGULAMA ÖRNEKLERİ 

Micro beton uygulaması 

Mikro beton ; sanayi tesisleri ve depolama alanlarında, ofisler, konutlar ve galeri,dükkan, mağaza ve show-room gibi ticari alanlarda, sağlam, uzun ömürlü ve modern görünümlü zeminler oluştururlar.

Mikro beton serisi ürünler elle veya pompa ile süratli bir şekilde uygulanabilirler ,önemli  özelliklernden biri de , Mikrobeton ile oluşturulan zeminlerin, aynı gün üzerinde yürünebilirler ve çok süratle kullanıma açılabilir olmasıdır.
Mikro beton uygulama örnekleri 

mikro beton istanbul

     

       

mikro beton uygulaması bursa                                   mikrobeton uygulaması ataşehir istanbul      

 
 
 Mikro Beton Uygulaması 
 

MİKRO BETON   

 

flooropal mflex dekoratif zemin kaplama istanbul

Mikrobeton - Dekoratif Zemin Kaplama

mikrobeton, mikrobeton+uygulaması, mikrobeton+fiyatları, mikrobeton+m2+fiyatları , flooropal+mikrobeton, dekoratif+zemin+kaplama

Mikrobeton endüstriyel zemin kaplama 

Mikro beton / Fabrika zemin kaplama

 mikro beton zemin kaplama

Mikro beton uygulaması

  Mikro Beton Ofis uygulamaları 

mikrobeton zemin kaplama- nida kule , mikro beton nedir, mikrobeton fiyatları, mikrobeton renkleri, mikrobeton malzemeleri

  Mikrobeton Zemin Kaplama - Nida Kule

mikro beton uygulaması 

mikrobeton dekoratif zemin kaplama uygulaması, microbeton zemin kaplama sistemleri

Mikrobeton zemin kaplama 

Mikro beton uygulaması (mikro beton)

Mikrobeton yüzey kaplama

Mikrobeton 

MİKRO BETON ZEMİN KAPLAMASI

  Mikro Beton Zemin Kaplaması

flooropal mtop mikrobeton, dekoratif zemin kaplama uygulaması, mikrobeton fiyatları , mikrobeton renkleri , mikrobeton fiyatları , flooropal Mtop Nedir

Mikrobeton - Dekoratif Zemin Kaplama Uygulaması

mikrobeton+zemin+kaplama+mflex+göktürk, mikrobeton+m2+fiyarları

Mikrobeton Zemin Kaplama Göktürk

Micro Beton

MİKROBETON ZEMİN KAPLAMA, mikrobeton örnekleri,

  Mikrobeton Zemin Kaplama

micro+beton+uygulaması+flooropal+mflex+levent, micro+beton+flooropal+mflex+fiyatları

 Micro Beton Uygulaması- Levent/İstanbul

KRİSTAL BETON 

KRİSTAL BETON, çimento esaslı, özel dolgu malzemeleri ile desteklenmiş, polimer modifiyeli ve yüksek yapışma gücüne sahip, beton görünümlü mikro yapıda son kaplama ürünüdür.

mikro beton uygulaması merter istanbul

mikro beton zemin kaplama, dekoratif zemin duvar kaplama, beton görünümlü zemin kaplama

Mikro Beton Zemin Kaplama - Dekoratif Zemin Duvar Kaplama

Mikrobeton + uygulaması | Mikrobeton + nedir | Mikrobeton + m2 fiyatları

Mikrobeton Uygulaması

SOSYAL VE TİCARİ ALAN ZEMİNLERİ İÇİN MİKRO BETON

Sadece beton, şap üzerine değil, seramik, metal, epoksi üzerine de doğrudan uygulanabilir. İstenirse renklendirilebilen mikro beton, 4–10 mm kalınlıkta uygulanır. Mağazalar, ofisler, galeriler gibi, sadece insan trafiğine ve hafif yüke açık tüm mekanlarda, hızlı ve beton görünümlü zeminler için çözümüdür. Günde 600 m² alan kaplayabilir; hızlı kuruyan zemin kaplama malzemesidir. Uygulamadan 3 saat sonra üzerinde yürünebilir. 

mikro beton uygulaması esse mağazası silivri istanbul

Mikrobeton M15 Kafeterya Uygulaması-İzmir, Mikrobeton m2 fiyatları

 Mikrobeton Uygulaması- İzmir

mflex+levent+villa, mflex+nedir, mflex+mikrobeton+uygulaması, flooropal+mflex

 Mikro beton Uygulaması - İstanbul/Levent

beton görünümlü zemin kaplama paşabahçe tuzla istanbul

mikrobeton+uygulamaları, mikrobeton+nedir, mikrobeton+fiyatları, mikrobeton+renkleri

  Mikrobeton Uygulamaları

mikrobeton-uygulaması-ataşehir, mikrobeton-fiyatları, mikrobeton-istanbul, mikrobeton

Mikrobeton uygulaması Ataşehir

     
mikro beton istanbul

MİKRO BETON ZEMİN KAPLAMA

mikrobeton mat cila uygulaması florya istanbul

 

ÇEVRECİ ve HAFİF

                              Bina Zemin Çözümlerinde Mikrobeton Farkı
Mikrobeton Sağlıklı Ortamlar Yaratır:

 

 • Diğer yapı malzemelerine ve solvent bazlı uygulamalara göre çimento ve su bazlı bir ürün olarak çok düşük VOC emisyonu vardır
 • Allerjenlerlerin barınamadığı ortam sağlar, ahşap, halı, ve diğer organik malzemelerden farklı olarak,toksik mantar üretmez, zararlı böcek veya mikro organizma barındırmaz
 • Düşük enerji kullanımlı yerden ısıtma sistemleri ile temiz, tozsuz, devamlı salınımlı ısı transfer eder ve korur.
 • Taşıma, uygulama ve kullanım süreçlerinde yanmaz ve alev alma riski taşımaz.
Mikrobeton Sürdürülebilir, Çevreci, Ekonomik ve Hafiftir:

 

 • Geri dönüşümlü malzeme içeriği yüksektir
 • Çok uzun ömürlü ilk yatırım maliyetine karşı
 • Geri dönüşüme elverişli
 • LEEDS akreditasyonu için yüksek puan katkı sağlayan ekolojik ürünlerdir
 • Binaya yük bindirmeyen çözümlere imkan verir. Deprem riski ve enerji
 • konservasyonu açısından önem taşır.*
Modern ve Hızlı

Monotonluğu geride bıraktıran efektleri ile antik, degrade, lekeli, hareli ve tabii görüntülerin çeşitliliği, mikrobeton zeminlerin mekanlara kattığı görsel zenginliğini arttırır. Renkli mikrobeton görüntüler ise sokak- mekan devamlılığı veya toprak yolmekan devamlılığı gibi görsel efektler ve kesintisizlik tasarımlarını mümkün kılar.

 

 • Mikrobeton zeminler, üzerine yapılan son kat cilanın tipi ile veya mekanik işlemin seçimi ile farklı görsel alternatifler sunar ve tercihe göre beton harelerini farklı kuvvetlerde görebilme olanağı sağlar.
 • Mikrobeton zeminler kullanıcının seçimine bağlı olarak mat, yarı mat veya parlak olabilirler.
 • Mikrobetonların yüzey parlatma ve sertleştirme uygulamaları hem mekanik olarak yapılabilir, hem de seçilecek cilalar ile farklı işlev veya tercihlere göre çeşitlilendirilebilirler.
Alternatif alt yüzey Hazırlama
 • Özel tamir harçları ve farklı akışkanlıkta ürünler, eğim verme imkânı
 • Mevcut çatlaklara ve hareketli zeminlere file uygulamaları
 • Islahı zor zeminlere çelik hasır uygulamaları
 • Gerekli zeminlerde elyaflı ürünler

UYGULAMA
Yüzey hazırlığı
Uygulama yapılacak yüzey sert, sağlam ve yabancı maddelerden arındırılmış olmalıdır. Tüm toz ve parçacıklar, yüzeyden temizlenmelidir. Çimento şerbeti veya eski kaplamalar mekanik olarak sökülmelidir. Yağ veya gres lekeli betonu, pürmüzle yakarak ve/veya özel bir gres temizleyicisi uygulayarak temizlemek gerekebilir.
Astarlama
Astar, hazırlanan yüzey üzerine yumuşak bir fırça veya astar pompası ile uygulanmalı, göllenmeler engellenmeli ve kurumasına izin verilmelidir (doğrul koşullarda 2–4 saat). Uygulama yapılacak zeminin emiciliği yüksek ise, astar, birinci kat için 1:5, ikinci kat için ise 1:3 oranında temiz su ile inceltilmelidir. Sağlam beton yüzeylerde 1:3 oranında inceltilmiş tek kat yeterlidir. Metal, seramik, epoksi, pvc, vb zeminler üzerine yapılacak uygulamalarda Primer 13 uygulama oranları için teknik bölümümüze başvurun. 
Astar, sıcaklığı +10° C’nin altında olan yüzeylere uygulanmamalıdır. Yüzey kuru olmalı, bağıl nem % 70’in altında bulunmalıdır. Kuruma süresinin yeterli olmaması, düşük sıcaklık ve/veya yüksek nem, film oluşumunu etkileyerek, yüzeyi tam olarak kaplamasını önleyebilir.
Karıştırma
Malzemeler % 21 oranında (25 kg torbaya 5,250 litre) temiz su ile karıştırılmalıdır. Karıştırma işleminde, matkap ucuna takılmış pervane veya NEA Yapı tarafından onaylanacak bir pompa kullanılmalıdır. Pervane ile karıştırmada, karıştırma süresi 2 dakikadan az olmamalıdır. 
Karıştırılan malzeme 20 dakika içinde kullanılmalı, malzeme sıcaklığı +5° C ile +20° C arasında olmalıdır. Kuru malzemenin kullanımdan önce fazla soğuması veya ısınması, karışımın akışkanlık özelliklerini etkileyebilir.
Uygulama
Karıştırılan malzeme yüzeye el veya pompa ile yayılarak dökülür. Malzemenin üzerinden çelik spatula veya kirpi rulo ile geçilerek malzemenin içindeki hava kabarcıklarının çıkışı kolaylaştırılır. Yarı sertleşmiş malzeme kolaylıkla biçimlendirilebilir veya kesilebilir, böylelikle istenen düzeltmeler yapılabilir.

mikro beton istanbul  (twıster jeans) mağazası

mikro beton fiyatları

Ürünler , uygulama ve mikro beton zemin kaplama fiyatlarıi konusunda daha ayrıntılı bilgi ve öneriler için lütfen KRİSTAL YAPI KİMYASALLARI  teknik kadrolarına başvurunuz. 

 

Renkli Mikro beton uygulaması yalova coffee expres, sandal balık

beton görünümlü zemin kaplaması esse mağazası istanbul.MİKRO BETON İSTANBUL, İSTANBUL MİKRO BETON, MİKROBETON İSTANBUL

 

 

Mikro Beton Cilaları

Sadece bize bırakın, sonuçlar herkezi şaşırtacak. Endüstriyel ve özgün bir görünüme sahip odaların, mekanların tadını çıkarın. Ayrıca odanıza daha özel bir yön vermek istiyorsanız parlak ve ışıltılı efekti ile Kristal Cila malzememizle buluşmayı unutmayın.

Renk Zamanla Kaybolur Mu?

Mikrobeton renkleri hayır. Mikrobeton renk pigmentlerimiz zaman içinden hiçbir değiişiklik yapmadan, güneşi ve zararlı elementleri egale ederek sabit bir şekilde kalır. Yani, ürün pazarlanan kalite ve güvenlik standartlarını karşılar ve kullanım amaçlarına uygundur. Ürünlerimiz en  yüksek pazar taleplerini karşılar, yüksek dayanımın yanı sıra aşınma, yangın, çatlama, kimyasallar ve aşındırıcı maddelere karşı direnç ayrıca yüksek yapışma ve sızdırmazlık özellikleri de sunuyoruz. 

Kristal Yapı Kimyasalları

mikro beton nedir? , mikrobeton uygulamaları, mikrobeton renkleri, mikro beton m2 fiyatları , mikrobeton m2 fiyatları , mikro beton nasıl yapılır? Mikrobeton cilaları için bizimle iletişime geçin

Mikro beton zemin kaplama

 

BRÜT BETON ZEMİN KAPLAMA

MİKROBETON NASIL KULLANILIR?

Mikro beton, hem konut hem de ticari olmak üzere çok sayıda uygulama için kullanılmıştır. Eksiz, dayanıklı ve çağdaş bir görünüm sağlamaktadır.

Dayanıklıdır ve iç ve dış yüzeylere kolaylıkla uygulanabilir. Her yerde zeminlere uygun fiyatlı, sert aşınan beton estetiği eklemek isteyenler için harika bir seçenektir. Mikro beton, çeşitli doku, ton ve renklerde bulunan çok yönlü bir üründür. Mevcut olan olası doku ve renk seçeneklerinin çoğu yukarıdaki kendi yapmış olduğumuz uygulama resimlerinde de görülmektedir.

Sonuç olarak, mikro beton, benzersiz tasarım öğeleri ve uygulamalarına çağdaş bir son kat sunmak isteyenler için mükemmel bir seçenektir.