Beton Silim Cila Uygulaması

Beton silim cila uygulama sistemi

Beton silim cila uygulaması düşük maliyetle betonun yenilenmesi , tozumazlık ve hijyen sağlayan bir çalışma ortamı oluşturmak , eski beton zeminleri kırmadan zemini yenileme sistemidir.

Beton silim cila uygulama

 

Parlak Beton ve Epoksi Zemin Kaplaması: Ticari zemin kaplaması için hangi seçenek daha iyidir?

Hem tesisinize hem de bütçenize uygun ideal bir döşeme sistemi mi arıyorsunuz? Endüstriyel zemin çözümleri söz konusu olduğunda, seçenekler çoktur. Aslında, seçenekler o kadar fazla ki, çoğu zaman insanların kafasını karıştırıyor. Bu bölümde epoksi ve ticari cilalı beton döşeme arasındaki en yaygın farklardan bahsedeceğiz.

Doğru endüstriyel zemin kaplamasını seçmek, alınması gereken en önemli kararlardan biridir. Cilalı beton zeminler sadece modern ve perakende ofis alanlarında değil, dağıtım merkezleri ve depolarda da birinci öncelik haline geldi. Günümüzde cilalı döşeme, son derece dayanıklı ve aynı zamanda uygun maliyetli döşeme çözümü olarak kabul edilmektedir.

Hem cilalı beton hem de epoksi zemin kaplaması, endüstriyel zemin kaplaması için iyi seçenekler olarak kabul edilir. Her iki sistemin de bütçe dostu, verimli olduğu ve zemine benzersiz bir görünüm kazandıracağı biliniyor. İşletmeniz veya şirketiniz için hangi seçeneğin en uygun olduğunu tartışalım.

dekoratif beton silim cila uygulaması-Showroom

  Dekoratif Beton Silim Cila Uygulaması-Showroom

Cilalı Beton Zemin ve Epoksi Kaplama Zeminler

Bu bölümde endüstriyel beton zemin ve epoksi kaplama zeminler hakkında bilgi edineceksiniz. Okumaya devam et:

Cilalı Beton Zemin : Cilalı beton döşeme, döşeme için çevre dostu ve uygun maliyetli bir seçenek olarak kabul edilir. Montaj işlemi sırasında beton yüzeyini taşlayarak pürüzsüz ve parlak bir yüzey oluşturmaya yardımcı olan parlatma makineleri kullanılır. Cilalı beton zeminle gitmenin avantajlarına ve güçlü yönlerine bir göz atın:

 • Soyulmayan veya çizilmeyen pürüzsüz ve temiz bir yüzey sağlar.
 • Işık yansıtıcılığını% 100 artırır
 • Atık birikimini azaltır
 • Betonu% 40 -% 50 oranında sertleştirir

Epoksi Zemin Kaplaması : Epoksi kaplama, en eski ve en yaygın ticari zemin kaplama türüdür. Bu iki farklı kimyasaldan yapılmıştır; biri sertleştirici ve diğeri reçinedir. Bu iki bileşik birbirine karıştırıldığında kimyasal bir bağ oluştururlar. Sonuç olarak, güçlü ve kaliteli epoksi kaplı bir zemin elde edersiniz. Epoksi kaplı bir zemin seçmenin birçok avantajı vardır. Bunlardan bazıları:

 • Işığın yansıtıcılığını% 300 artırır
 • Zemine kazara dökülme durumunda kimyasallara tepki vermez
 • Zeminin ömrünü uzatır
 • Beton veya çimento ile kolayca karışır
 • Kaygan olmayan yüzey sağlar
 • Suya dayanıklılık
 • Çatlamayı önler

Beton Zeminlerde Cilalı Betonun Epoksi Kaplamaya Göre Avantajları

Hangisinin daha iyi olduğunu bulmak için bu iki döşeme sistemini birbiriyle karşılaştıralım. İşte bu ikisinin faydaları arasında hızlı bir karşılaştırma. Bu size yardımcı olmalı ve hangi tip zemin döşemesinin kullanılacağı konusunda bilinçli bir karar vermelidir.

1. Yaşam Döngüsü : Bu faktör, zeminin uzun ömürlülüğünü ve bakım gerektirmeden ne kadar dayanabileceğini belirler.

 • Cilalı Beton: Birkaç seviyede endüstriyel cilalı beton zemin vardır. Farklı şeffaflıkları (düşükten yükseğe) ve çeşitli incelikleri vardır. İyileştirmeler zeminin kullanım ömrü ile ilgilidir. Düzgün bir şekilde rafine edilmiş cilalanmış bir zemin 10 yıla kadar dayanabilir. En önemlisi, yenileme maliyeti, ilk kurulum maliyetinin yalnızca bir kısmı olacaktır.
 • Epoksi Kaplama: Epoksi kaplı zeminin montaj maliyeti cilalı beton zeminin iki katı maliyetidir. Epoksinin kullanım ömrü trafiğe ve dayanması gereken hacme bağlıdır. Tipik olarak 3 ila 5 yıl arasında olabilir. Yenileme sırasında, ilk kaplamanın kaldırılmasını kapsamak için, ilk kurulumdan daha fazlasına sahip olabilirsiniz.

2. Estetik :

 • Cilalı Beton: Bu, döşeme için çekici bir seçenektir. Düzgün muhafaza edilirse uzun süre prezentabl ve temiz kalabilir.
 • Epoksi Kaplama: Bu tip zeminler düzenli bakım gerektirir. Pul pul dökülmeye, soyulmaya veya parçalanmaya başladığında göze batan bir hale gelebilir.

3. Dayanıklılık : Ağır makine hareketi altında dayanabilir mi?

 • Cilalı Beton: Bu döşeme sistemi çok sayıda ağır makine hareketine dayanabilir.
 • Epoksi Kaplama: Bu sistem cilalı beton zeminlere göre daha az dayanıklıdır.

4. Bakımı kolay: Zeminin bakımı / temizliği ne kadar kolay.

 • Cilalı Beton: Bu zemini sadece su kullanarak temizleyebilirsiniz. Parlaklığını uzun süre korumak için bir otomatik yıkayıcıya bazı katkı maddeleri ekleyebilirsiniz. Düzenli otomatik fırçalama harika bir fikir olabilir (aşınma ve yıpranma miktarına bağlıdır).
 • Epoksi Kaplama: Su ile de bakımı yapılabilir, ancak toz ve kir birikimini gidermek için deterjanlar gibi ek katkı maddeleri gerekir. Epoksi pullaşmaya veya soyulmaya başladığında bakım çok zor hale gelebilir.

5. Asit veya Kimyasal Direnç :

 • Cilalı Beton: Bu döşeme sistemi kimyasala dayanıklı değildir. Ağır kimyasallar ve asitler yüzeyi paslandırabilir. Zemini donuk göstererek bakımı zorlaştırırlar. Aside dayanıklı hale getirmek için kaplama gereklidir.
 • Epoksi Kaplama - Epoksiyi döşeme için tercih edilen bir seçenek yapan sebeplerden biri de kimyasallara tepki vermemesidir.

Yukarıdaki karşılaştırma, her iki seçeneğin de çeşitli özelliklere ve avantajlara sahip olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Ancak konu herhangi birini seçmek olduğunda cilalı beton zemin her zaman daha iyi bir seçenektir. Bizimle letişime geçin ve gelecek yıllar için pürüzsüz, dayanıklı ve yüksek kaliteli bir endüstriyel zemin elde edin.

Bildiğiniz gibi, beton döşeme endüstrisi özelleşmiş bir akımdır. Sektördeki birkaç beton döşeme müteahhitinden seçim yapabilirsiniz. İşletmeniz için bir döşeme müteahhidi seçerken durum tespiti ve kapsamlı araştırma yapın. Önemli miktarda deneyime sahip bir müteahhit bulduğunuzdan emin olun.

Servis sözleşmesini başlatmadan önce, zemin kaplama ihtiyaçlarınızla ilgili soruları sorun. Söz konusu yüklenicinin her tür yüzeyden haberdar olduğundan ve piyasadaki en iyi anlaşmayla yol gösterebileceğinden emin olun.

Şirketiniz için bir müteahhit seçerken bu temel hususları göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Gereksiz gecikmeler olmadan endüstriyel operasyonlarınızı ne kadar sorunsuz yürütebileceğiniz konusunda büyük bir fark yaratabilirler.

  Beton Silim Cila